papaparisis
---> Η ανάρτηση απόψεων και άρθρων δεν σημαίνει και υιοθέτηση των αναγραφομένων. <----

2014-08-30

Η Εθνική επικράτησε της Σενεγάλης στην πρεμιέρα της στο Παγκόσμιο Κύπελλο χωρίς δυσκολίες (87-64)

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική, η οποία επικράτησε χωρίς δυσκολίες της Σενεγάλης με 87-64 στην πρεμιέρα της στο Παγκόσμιο Κύπελλο και μπήκε με το δεξί στην διοργάνωση. Οι διεθνείς μας επέβαλαν από τα πρώτα λεπτά του ματς τον ρυθμό τους, πρόσφεραν και θέαμα (με τον Αντετοκούνμπο) και έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έπαιξε εξαιρετική άμυνα και προηγήθηκε με 50-17 στο 22ο λεπτό του αγώνα. Οι Σενεγαλέζοι είχαν 9 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και 8 στο δεύτερο! Η αμυντική λειτουργία της Εθνικής μας ήταν εξαιρετική στο μεγαλύτερο μέρος και πήρε πόντους τόσο κοντά, όσο και μακριά από το καλάθι. Επόμενος αντίπαλος μας πλέον στο Παγκόσμιο Κύπελλο οι Φιλιππίνες που δημιούργησαν πολλά προβλήματα στην Κροατία.